Alder: 11. juni 2009 - kl. 09.24 +0200
Kategori: Business Solutions, Country News
Pressemelding
Med nye bizhub C552 og C652 holder Konica Minolta seg markedsledende innen farge og sikkerhet
Oslo, mai 2009
Kontinuerlige forbedringer av svært vellykkede multifunksjonsskrivere har gjort Konica Minolta til en ledende aktør i fullfargesektoren. De nye bizhub-modellene C552 og C652 er det nyeste eksempelet på hva man kan oppnå ved kontinuerlig forbedring. Disse erstatter de vellykkede bizhub-modellene C550 og C650, som var de første modellene som tok i bruk den populære og innovative InfoLine-designen. Disse nye arvtakerne byr på betraktelige forbedringer når det gjelder maskinvareegenskaper, sikkerhet, mediekompatibilitet, kvalitet og miljøvennlighet. Disse nye høykapasitetsskriverne er rettet mot kopisentre, arbeidsplasser med høye utskriftsvolum samt utskriftsmiljøer med betaling per utskrift.
“Våre nye bizhuber, C552 og C652, stadfester nok en gang at Konica Minolta ikke bare er markedsledende innen maskinvare til fargeproduksjon, men også innen innovasjon," sier Lars Moderow, produktsjef i Konica Minolta Business Solutions Europe. "Disse multifunksjonsskriverne fremhever målene våre for videre utvikling: kvalitet, innovasjon og implementering av kundenes og markedets krav og behov. Dette er forbedringer av våre allerede prisbelønnede produkter."
For priser har de nemlig fått. Forgjengerne C550 og C650 har slått godt an i kontor- og fargeproduksjonsmarkedene. De mottok ikke bare den svært høyt aktede prisen Buyers Laboratory Inc. (BLI) Pick awards for Outstanding Segment 4 Business Colour MFPs, men også 2007 BERTL Readers’ Choice awards for Colour Range and Colour Reliability og to BERTL Innovation-priser – én for biometrisk autentisering og én for brukerboksfunksjonene. BLI deler ut prisen sin etter omfattende laboratorietester, mens BERTL Readers’ Choice-prisen er basert på stemmene til flere tusen fornøyde kunder og distributører.
C552 og C652 har mange ytre likheter, men de byr samtidig på en del forskjeller når det gjelder ytelse. Begge har fått et kraftig løft i forhold til forgjengernes spesifikasjoner. De leveres med 1 GHz CPU, 250 GB harddisk og 2 GB minne. 1 GB Ethernet og intergrert PCI Express-system sørger for raske dataoverføringer. Samlet sett sørger disse maskinvareegenskapene for at bizhub C552 og C652 er godt rustet til å møte kravene til kopisentre og utskriftsmiljøer med betaling per utskrift.
Både bizhub C552 og C652 har en spesialfunksjon som gjør dem mer brukervennlige. MyTab er en kategori i skriverdriveren som kan brukertilpasses fullstendig: hver bruker kan legge inn alle de mest brukte funksjonene i én meny. Dessuten har utskriftskontrollerne flere kvalitetsforbedringer, og skannerfunksjonene oppfyller alle brukerbehov som å skanne til e-post eller valgt mål. I tillegg kan det opprettes inntil 1000 brukerbokser med fleksibel tilgang for å lagre og administrere informasjon.
"Informasjon og kunnskap er gull verdt for enhver bedrift. Alle tiltak som ivaretar dette er derfor både nødvendige og relevante", sier Lars Moderow. "Konica Minolta har allerede markedets kanskje høyeste sikkerhetsstandard for multifunksjonsskrivere. Disse nye modellene løfter denne standarden til nye høyder."
De to nye bizhubene møter Europas viktigste sikkerhetsstandard: ISO 15408, også kjent som Common Criteria. De oppfyller kravene til sikkerhetsstandarden Common Criteria EAL3. Standard harddiskryptering, 802.1x nettverkstilgangprotokoll og NDS-autentisering er bare noen av egenskapene som har gjort bizhub C552 og C652 fortjent til denne tittelen. Autentisering via biometri eller kontaktfritt ID-kort som begrenser tilgangen til autorisert personale kan fås som tilleggsutstyr.
De to modellenes utskriftshastighet er de samme som før – 65 sider i sort/hvitt og 50 fargesider per minutt for bizhub C652 og henholdsvis 55 og 45 pages for bizhub C552 – men de nye utgavene er utstyrt med det nyeste innen mediehåndtering. Et eksempel på dette er en arkmater med en kapasitet på 2500 ark i A3+. Begge bizhubene kan ta inntil 6650 ark, slik at store utskriftsjobber går problemfritt. Disse skriverne lar brukerne produsere hefter og trippelfalsede brev i nærmest uendelig omfang siden mottakerbrettet er utstyrt med et transportbånd.
I tillegg til disse bemerkelsesverdige forbedringene er bizhub C552 og bizhub C652 i stand til å skrive ut miljøvennlig og kostnadseffektivt uten at det går ut over fargekvaliteten. Konica Minoltas egne Simitri HD polymeriserte toner i kombinasjon med induksjonsoppvarming samt hurtig oppvåkning fra dvalemodus fører til et svært lavt strømforbruk som ligger omtrent 70 % under kravet til Energy Star. Om du sparer strøm, sparer du som kjent også penger.